Co vyučujeme

Lyžování

Učíme jak úplné začátečníky, tak pokročilé lyžaře. Výuka probíhá formou výuky privátní nebo výuky ve skupinkách. Lekce začínají na výcvikovém hřišti v areálu lyžařské školy. Jakmile zvládne klient/klienti bezpečně sjet celé hřiště od shora, přesouvá se s ním/nimi instruktor na velkou sjezdovku Skicentra Deštné. Pro děti i dospělé: privátní výuka od 3 let; skupinová výuka od 4 let.

Snowboarding

Převládá privátní forma výuky, ale rádi učíme i skupiny (velké, střední, malé). Přijít mohou jak úplní začátečníci, tak již zkušení milovníci snowboardů, kterým naši instruktoři vysvětlí jízdu po hranách nebo je zasvětí do základů snowboardového freestylu. Pro děti i dospělé od 5 let.

Možnosti výuky

A.) Privátní výuka - SKI/SNB

= individuální přístup; maximální efektivita

• Výuková lekce trvá 50 minut a začíná vždy v každou celou hodinu vedle budovy lyžařské školy (LŠ).
  • 5. a každá další lekce je se slevou, jež se váže na jméno a je nepřenosná.
  • Počet: 1 instruktor na maximálně 2 klienty.
  • Věk: Od 3 let.
  • Úroveň: Úplný začátečník až expert.

B.) Skupinová výuka - SKI/SNB

= cenově výhodný; více zábavy; větší motivace

• Výuková lekce trvá 100 minut. Koná se dopoledne, nebo odpoledne.
  • Počet: 1 instruktor na minimálně 3 až maximálně 6 klientů.
  • Věk: Od 4 let.
  • Úroveň: Mírně pokročilý. Podmínkou účasti je předchozí bezpečné zastavení v pluhu na mírném svahu.
  • Průběh:
    • Po zaplacení obdržíte vestičku s kartou se jménem a barvou podle úrovně.
    • Přibližně 3 minuty před začátkem lekce se přesunete na rozřadiště (tři dřevěné sloupy) před budovou lyžařské školy. Stoupnete si ke sloupu podle barvy na kartičce.
    • Rodič/zákonný zástupce zůstává před výcvikovým hřištěm 15 minut po zahájení lekce z důvodu zkoušení schopnosti zastavit a udržet se na vleku. Pokud klient požadavky nesplňuje, dohodne s ním vedoucí instruktor náhradní možnosti.

• !!! V případě, že se nesejde požadovaná skupinka, vyhrazuje si lyžařská škola právo nabídnout již přihlášeným (ev. zaplaceným) klientům jinou službu, případně vrátit peníze.

C.) Privátní trénink na večerku - SKI/SNB

= pro dospělé a starší děti; individuální přístup; maximální efektivita

• Oblíbené u dospělých!
  • Výuková lekce trvá 100 minut a začíná vždy se startem večerního lyžování v 18:00.
  • 5. a každá další lekce je se slevou cca 10%, jež se váže na jméno a je nepřenosná.
  • Místo setkání a konce je vždy u dolní stanice Marty II, pokud se klient nedomluví jinak.
  • Počet: 1 instruktor na maximálně 2 klienty.
  • Věk: Od 5 let. Doporučeno pro dospělé.
  • Úroveň: Středně pokročilý. Podmínkou výuky je předchozí bezpečné sjetí modré sjezdovky.
    • Pokud klient nesjede sám sjezdovku, lekce končí a kancelář LŠ vrátí druhý den 50% z ceny lekce.

D.) ŤAPI KLUB – POUZE SKI

program pro malé začínající lyžaře

• Program trvá 100 minut. Koná se dopoledne, nebo odpoledne.
  • Počet: 2 instruktoři na minimálně 4 až maximálně 8 dětí. 3 instruktoři na 10+ dětí. Skupina zůstává celou lekci neměnná.
  • Věk: Od 4 do 6 let.
  • Úroveň: Úplný začátečník; Začátečník.
  • Průběh:
    • Nejpozději 20 minut před plánovaným začátkem lekce se dostavíte do kanceláře lyžařské školy, kde proběhne platba v hotovosti. Pokud si půjčujete vybavení, doporučujeme se dostavit 30 minut před začátkem.
    • Po zaplacení obdržíte vestičku s kartou se jménem.
    • Přibližně 3 minuty před začátkem lekce se přesunete s dětmi k dřevěné budce K2 za iglú.
    • U dřevěné budky K2 předáte vaše děti na začátku lekce instruktorům. Lekce probíhá celou dobu na čtyřech stanovištích v rámci klubového areálu LŠ, kde se děti seznamují s lyžemi a pohybem i jízdou na lyžích.

Příprava na výuku
    • Dostavíte se nejpozději 20 minut před plánovaným začátkem výuky do kanceláře lyžařské školy, kde proběhne platba v hotovosti. Pokud si půjčujete vybavení, doporučujeme se dostavit 30 minut před začátkem.
    • Po platbě připravíte sebe/vaše dítě na výuku:
      • S malými dětmi dojděte před výukou na záchod.
      • Je vhodné se předem sami/s dítětem rozcvičit, například v iglú, aby lekce proběhla co nejefektivněji.
      • Zkontrolujte výstroj: Vhodně sebe/je oblečte podle aktuální klimatických podmínek, zkontrolujte, zda nic nevyčuhuje (šály, copy, šátky, kapsy, zipy, atd.).
      • Zkontrolujte výzbroj: Nazujte sobě/dětem lyžařské, nebo SNB boty a přesvědčte se, zda sedí. Ujistěte se, že jsou lyže/SNB správně dlouhé a odborně seřízené. Hůlky vezměte pouze v případě středně pokročilých a pokročilých lyžařů, u začátečníků je nepoužíváme.
    • Při výuce na vlecích skiareálu je nutné nosit helmu. Pro děti do 12ti let je v ceně zapůjčení ochranné přilby a reflexní vesty.
    • Děti do 5 let jezdí na velkých sjezdovkách zdarma, starším poskytneme bodovou kartu. Využité body zaplatí klienti po skončení výuky v kanceláři lyžařské školy.

Ceník v PDF na sezonu 2023/2024 najdete v ZDE.